Usain Bolt lojtar i Manchester United ? Nuk heq dorë ylli i Atletikës…!

Usain Bolt on the pitch before kick-off

Pas tërheqjes nga atletika si sportisti më i mirë i të gjitha kohërave në këtë sport, Bolt vazhdon të jetë i vendosur për të filluar një karrierë profesionale në futboll.

Ylli i sprintit Usain Bolt do ti nënshtrohet një gjyqi me Borussia Dortmund në një përpjekje për të fituar një kontratë profesionale në Manchester United.

Jamaicani, një legjendë e atletikës si më i miri i të gjitha kohërave, pasi fitoi tetë medalje olimpike, u tërhoq pas dëmtimit të penisit të tij në garën e tij të fundit në Kampionatin Botëror në Londër vitin e kaluar.

Pas rikuperimit nga ky lëndim, 31-vjeçari ka përsëritur dëshirën e tij për të kaluar në futboll, duke pretenduar se ka mbajtur bisedime me ish-menaxheriin legjendar të klubit Alex Ferguson lidhur me një marrëveshje të mundshme me United, ndërsa gjyqi i tij në Dortmund është akoma është në progres .

“Lëndimi tani është mirë dhe unë jam plotësisht i aftë”, tha Bolt, mbajtësi i rekordeve botërore 100 metra, i tha Expressit.

“Në mars do të bëjmë prova me Dortmundin dhe kjo do të përcaktojë se çfarë bëj me atë karrierë, në ç’mënyrë shkon. Nëse ata thonë se jam mirë dhe se kam nevojë për një stërvitje, do ta bëj .

“Kjo më bën të nervozuar, nuk nervozohem, por kjo është ndryshe, tani është futboll, do të duhet kohë për t’u përshtatur, por sapo të luaj disa herë unë do të mësohem me të. filloi ndjekja dhe fusha.

“Një nga ëndrrat e mia më të mëdha është të nënshkruaj për Manchester Unitedin.” Nëse Dortmundi thotë se jam mjaft i mirë, do të plasem dhe do të stërvitem shumë. Unë i kam folur Alex Fergusonit dhe i thashë atij se duhet të vërë një fjalë të mirë, Ai më tregoi nëse jam i gatshëm dhe ai do të shohë se çfarë mund të bëjë “.

Bolt, i cili fitoi 11 medalje të arta në një karrierë të shkëlqyer si sprinter, tregoi se ai ka kërkuar këshilla nga Paul Pogba për një karrierë potenciale të futbollit.

“Unë mendoj se kam një shans,” shtoi Bolt. “Unë shikoj shumë futboll, e kuptoj, luaj. Me trajnim, mund të jem mirë.

“Unë dhe Pogba flasim shumë, shikoj dhe i bëj shumë pyetje, dua të luaj, por duhet të jem në ligën më të lartë.

“Do të jetë e vështirë sepse karriera ime ka qenë kaq e madhe, por nëse mund të fitoj një Ligë të Kampionëve ose diçka, do të jetë afër çdo gjëje që kam arritur në atletikë.

“Por unë duhet të jem më shumë se mesatarja, por duhet të jem në ligën më të lartë sepse kemi shumë ekipe që na kanë ofruar marrëveshje, vetëm klube të rastësishme.

“Unë personalisht dua të luaj në krah, por unë e di, duke dëgjuar të gjithë dhe duke folur me futbollistët, se do të vendosem në krye.

“Unë përpiqem të jem më i miri dhe nëse kam një shans për të luajtur për një ekip si Manchester United do të jetë një marrëveshje e madhe.

“Unë patjetër do të dëshiroj të ngrihem dhe të shkoj të stërvitem i ngazëllyer vetëm për të luajtur në Old Trafford”.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*