Transferimi i dytë i Arsenalit, shumë afër të ndodhë

Arsenal ka bërë goditjen e parë këtë afat të Janarit duke blerë mbrojtësin 20 vjeçar, Konstantinos Mavropanos për shifrën e 2 milionë funteve.

Por megjithatë Arsenal është pranë edhe një transferimi tjetër.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e WBA-së, Jonny Evans. Arsene Wenger është ‘i etur’ për një transferim të Evans tek Gunners, dhe për këtë mund ta ofrojë edhe Mathieu Debuchy në marrëveshje. Gjithashtu raportohet që edhe Evans preferon lëzivjen tek Gunners, dhe ky transferim është shumë afër të ndodhë.

Evans ishte i lidhur me një kalim tek Arsenal edhe verën që shkoi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*