£650M të shpenzuara, por Jesse Lingard lojtari më i mirë në United…!

Produkti i të Djajve të kuq nuk i ka bindur gjithmonë pjestarët e Old Trafford, por ai tani është në super formë, edhe pse me vonesë.

Golashënuesi i tre golave ​​kryesorë të Wembley, duke u përfshirë në dicka të mrekullueshme për të fituar FA Cup-ën. Megjithatë, Jesse Lingard ka dashur të luftojë më shumë e më shumë se ju mund të prisni që të pranoheni si një iniciativë e preferuar për shumicën e tifozëve të Manchester United.

Në shumë mënyra, Lingard është treguar i suksesshëm me të cilin tifozët e United e gjykojnë klubin e tyre. Ata duan të shohin djemtë e vendit të tyre të sjellur përmes sistemit dhe të kenë mundësinë të përparojnë në ekipin e parë dhe sulmuesi ka bërë pikërisht atë që është dashur, që nga mosha 18 vjecare.

Dhe magjia e tij e shquar nuk do të kishte ardhur në një kohë më të mirë kur të mendoni se Mourinho e kishte lënë mënjanë për një alternativë ndaj dështimit të Henrikh Mkhitaryan në vendin kryesor, në një skuadër të United që kushton 648 milionë funte.

“Mendoj se ai është i rehatshëm në pozitat që ai luan”, tha Mourinho pasi Lingard mori opsionin në minutën e 84-të në fitoren e së premtes në FA Cup kundër Derby County.

“Unë mendoj se po përmirësohet me stilin progresiv të ekipit. Ekipi po luan në mënyrë progresive në një mënyrë të ndryshme që e bën atë të ndihet si një peshk në ujë dhe ai është në këtë moment ku gjithçka shkon drejtë për të. ”

Jesse Lingard në 10 ndeshjet e fundit ka startuar 9 herë, ka shënuar 8 gola dhe ka dhuruar 2 asiste!

Promovimi i Lingard në numrin 10 të zgjedhjes së parë nuk duket të jetë një zgjidhje e përhershme, duke pasur parasysh fuqinë e shpenzimeve të Unitedit.

Në United, më shumë se çdo klub tjetër, gjithmonë ka një vend për një djalosh të vështirë të punës dhe Lingard ka punuar më shumë se kushdo për të provuar aftësinë e tij për të konkurruar për njërën prej pikave më të çmuara të futjes në futbollin botëror.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*