Ancelotti zëvëndësues i Wenger në Arsenal…!

Carlo Ancelotti, një menaxher i kualitetit të lartë i cili ka fituar shumë në karrierën e tij futbollistike, por që eshtë pa skuadër momentale!

Carlo Ancelotti është një ‘kandidat serioz’ për të zëvendësuar Arsene Wenger si menaxher i Arsenalit në fund të sezonit, sipas ‘The Evening Standard.

Wenger nënshkroi një kontratë të re dyvjeçare në 2017, por Arsenali është i shqetësuar se francezi, i cili shërben që një kohë të gjatë në Arsenal, do të vendosë të largohet në fund të këtij sezoni.

Nëse ai vendos të largohet, atëherë Ancelotti, i cili u shkarkua nga Bayern Munchen në shtator, është një opsion kryesor për të marrë përgjegjësinë, edhe pse italiani është gjithashtu një mundësi për klubin e tij të mëparshëm të Chelsea, nëse Antonio Conte lë postin e tij të Stamford Bridge.

Fansat e Arsenal me shumë gjasë do ta mirëprisnin një menaxher i llojit të Ancelotti, ku vazhdimisht e shprehin frustimin e tyre në Arsene Wenger.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]