Arsene Wenger nuk e harron penaltinë, e përmend përsëri Eden Hazard-in

Arsene Wenger pas ndeshjes 2-2 mes Arsenal dhe Chelseas akuzoi Eden Hazard pasi sipas tij ai simuloi në momentin e penalltisë dhe dje gjatë konferencës për shtyp Wenger përmendi edhe njëherë Hazard, por kësaj here ai tha se akuzoi vendimet e referit dhe se Hazard u tregua profesionit.

“Kam thënë për vendimin e gjyqtarit,” tha Wenger. “Pastaj, ne jemi objektiv. Ju shikoni fotot. “Ju shikoni se si Hazard bie në tokë dhe ju e shihni se sa shpejt ai ngritet dhe merr penalltinë për ta gjuajtur.

“Nëse ai ishte aq i lënduar, pse ai e mori penalltinë për ta gjuajtur? Ai e bëri më shumë atë, [si] një profesionist, në thelb. Unë mund ta kuptoj këtë. Megjithatë unë nuk e fajësoj Hazardin. Ai veproi në mënyrë shumë profesionale për të marrë penaltinë për skuadrën e tij, gjë që bëri mirë”, përfundoi tekniku francez.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*