Konfirmohen edhe dy mungesa kyçe të Arsenal sonte ndaj Chelseas

Lëndimet tek skuadra e Arsenal nuk kanë të ndalur, pasi tani tek Gunners gati mundojnë gjysma e lojtarëve të formacionit startues.

Edhe pse Granit Xhaka u kthye në stërvitje dhe sot pritet që të luajë, Gunners kanë mungesa të tjera të mëdha.

Përpos Koscielny, Monreal, Ramsey e Giroud që ishin zyrtarisht jashtë ndaj Chelseas, tani është konfirmuar që edhe Kolasinac dhe Özil mbeten jashtë për shkak të lëndimeve.

Özil ka një lëndim në gjurin e tij, kurse Kolasinac edhe pse u kthye në stërvitje para tre ditësh, ai duket se nuk është rikuperuar në kohë.

Me gjithë këto mungesa kyçe, Arsenal do ta ketë jetë vështirë sonte për të nxjerrë ndonjë rezultat pozitiv ndaj Chelseas në Stamford Bridge, megjithatë mbetet të shihet si do të reagojë Arsene Wenger.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]