Liverpool, paratë e fituara nga Coutinho ti shpenzojë në Pierre-Emerick Aubameyang…!

Pas shitjes rekord të klubit të Coutinho-s në Camp Nou, legjenda e The Reds, Phil Thompson ka këshilluar skuadrën e Liverpool të nënshkuarjnë me yllin e Dortmund.

Pas largimit të Philippe Coutinho, Phil Thompson beson se Pierre-Emerick Aubameyang duhet të jetë një prej objektivave të Liverpulit.

Ylli Brazilian u shpërngul në Barcelonë një javë më parë, pas përfundimit të një marrëveshje rekord deri në vitin 2023.

Dhe Thompson i ka këshilluar Reds të përdorin disa nga 145 milionë funte të fituara nga shitja për të blerë talentin e Borussia Dortmund Aubameyang, i cili është lidhur kohët e fundit me një lëvizje në Anfield.

“Ne duhet të shkojmë për cilësi të lartë. Do të më pëlqente më shumë të shihja klubin të ngadalsojë në kohë, e jo ti nxisnin me shpejtësi lojtarët që nuk mund ti marrim në fund, “tha Thompson për SkySports.

“Lojtarët që sollëm pas shitjes së [Luis] Suarez ishin një përzierje e goditjeve dhe mungesave. Ne duhet ta shpenzojmë me mençuri këtë herë dhe do ta shihja atë më shumë për një lojtar të madh “.

“Pierre-Emerick Aubameyang është ai që do të jetë në listën time, dhe është dikush që mund të merrni.

“Sigurisht që do të ishte ajo cilësi që do të kërkonit, edhe pse ai duhet të ketë etikën e duhur të punës”.

Aubameyang ka shënuar 13 gola në 15 ndeshje Bundesliga për Dortmund këtë sezon.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*