Manchester United afër kompletimit të transferimit të parë këtë afat

Manchester United ende nuk ka bërë asnjë lëvizje këtë afat. Megjithatë ekipi nga Manchesteri pritet së shpejti ta kompletojë transferimin e parë.

Manchester United-it i është ofruar shansi për të nënshkruar me anësorin brazilian të PSG, Lucas Moura, për shumën e 25 milionë funteve.

Braziliani ishte një objektiv i United që nga 2012 kur ishte trajner Ferguson, por në fund PSG u tregua më e vëmendshme dhe sigroi shërbimet e tij. Por tani kanë rastin që me një shumë rreth 25 milionë ta transferojnë tek ekipi i tyre.

Telefoot raporton që United janë favorit për të nënshkruar me anësorin brazilian që gjithashtu edhe lojtari favorizon një kalim tek djajtë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*