Shumë skuadra lidere në kërkim të ish-mbrojtësit të United, Jonny Evans…!

Manchester United është në kërkim dhe po vazhdon të jetë i interesuar në situatën e ish-mbrojtësit Jonny Evans i cili luan ne West Brom, raporton The Times.

Manchester City ka zhvilluar bisedime për një marrëveshje për Evans, ndërsa menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka sugjeruar që klubi i tij do të luftojë për të konkurruar me liderët e Premier Ligës për qendër mbrojtësin!

Evans, i cili u largua nga Old Trafford për West Brom në vitin 2015, mbetet i interesuar për klubin e tij të vjetër, gjithashtu Everton dhe West Ham janë të interesuara për të.

Në ditët në vijim do ta mësojmë të ardhmen e tij, shanset më të mëdha janë të rikthehet tek ush skuadra e tij, Manchester United.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ylli i United: Kur humbasim, fshihemi pas Mourinhos

Fitorja e së shtunës ndaj Bournemouth ka shërbyer për të hequr gjendjen e ankthit në “Old Trafford”. Në 11 ndeshje të luajtura në Premier League, Manchester United renditet në vendin e 7 me 20 pikë në total, 9 pikë larg nga vendi i parë. Jose Mourinho ka qenë në qendër të kritikëve, por mesfushori Nemanja […]