Liverpool e transferon Naby Keita-n në Janar? Ja sa mund të paguaj

Liverpool arriti marrëveshje me Leipzig verën e kaluar për Naby Keitan për shumëm 48 milionë funte por lojtari do të bëhet lojtar i The Reds vetëm në merkaton verore të vitit 2018.

Megjithatë, ekzistojnë mundësitë që Liverpool ti sigurojë shërbimet e tij edhe në Janar, por që duhet të paguajë një tjetër shumë për të.

Siç raporton BILD, Leipzig janë të hapur ta lënë lojtarin e tyre të largohet tek Liverpool në Janar, por vetëm nëse paguajnë një shumë rreth £13m- £17.5m funte.

Klopp arriti marrëveshje me top mbrojtësin holandez Vrigil van Dijk për shumën e 75 milionë funteve, megjithatë insiston edhe për Keita-n për tu përforcuar në mesfushë.

Keita nuk mund të luajë në Champions League, por do të ishte i gatshëm ti ndihmonte Liverpool-it në Premier League dhe FA Cup.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*