Manchester United në prag të transferimit të Marco Asensio…!

MADRID, SPAIN - APRIL 18: Marco Asensio of Real Madrid celebrates scoring his sides fourth goal during the UEFA Champions League Quarter Final second leg match between Real Madrid CF and FC Bayern Muenchen at Estadio Santiago Bernabeu on April 18, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Falë neglizhimit nga Zinedine Zidane, Asensio duket i pa kënaqur në Bernabeu, ku forma e tij ka ngecur dhe nuk ka përparuar.

Manchester United kanë ofruar një mega ofertë për fantazistin e ri Spanjoll, Macro Asensio, me qëllim për ta joshur atë nga Real Madrid, thotë Don Balon.

Asensio konsiderohet si një nga talentët më të nxehtë në Bernabeu dhe me aftësitë e tij nuk i ka shpëtuar Jose Mourinhos të tentojë për të.

Jose raportohet si një tifoz i madh, Mourinho e sheh Asension si njeriun për të ringjallur fatin e United dhe për të mbyllur boshllëkun me Manchester Cityn.

Megjithëse, Real Madrid ngurron të shesë përsëri, sepse do të ishte një humbje e madhe për ardhmërine e klubit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*