David De Gea me kontratë të re marramendëse…!

Manchester United është i gatshëm t’i japë David De Gea-s një super ngritje page, në një përpjekje për të shmangur interesin nga Real Madrid, sipas The Sun.

Madridi ende po insiston për 27-vjeçarin, dhe me kontratën e De Geës që do të skadojë në vitin 2019, Djajtë e Kuq duan të ofrojnë një marrëveshje të re për të mbyllur qështjen e portierit të tyre të çmuar.

Manchester United njoftohet se planifikon të rrisë pagën prej £ 210,000-një javë të De Gea-s në £ 300,000-një javë, duke e bërë atë lojtarin më të paguar të klubit së bashku me Paul Pogba.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*