Mourinho e pranon sot në konferencë: “Dua të nënshkruajë me Sanchez…!

Jose Mourinho e ka cilësuar si dicka ‘fenomenal’ Alexis Sanchez dhe pranon se Man Utd duhet të sjellë lojtarë të tillë në skuadër.

Jose Mourinho thotë se Alexis Sanchez është një lojtar “fenomenal” por refuzon të zbulojë nëse Manchester United do të nënshkruajë me yllin e Arsenal!

Jose Mourinho thotë se ai pret që Alexis Sanchez të luajë për Arsenalin këtë fundjavë.
Jose Mourinho ka cilësuar Alexis Sanchez si një lojtar “fenomenal” dhe nuk ka mohuar se Manchester United dëshiron të nënshkruajë yllin e Arsenalit.

Sky Sports News e kupton se United është i interesuar për Alexis dhe dëshiron ti m’poshtë rivalët lokal Manchester City për nënshkrimin e Sanchez këtë muaj, dhe doli të premten se City nuk janë të gatshëm të paguajnë Arsenalin për vlerësimin prej £ 35m.

Gunners dëshirojnë Sanchez të qëndrojë, por bosi Arsene Wenger duket se dha dorëheqjen për ta humbur atë para mbylljes së dritares dhe Mourinho pranoi se ka disa lojtarë që United duhet të përpiqet të nënshkruajë nëse i jepet shansi.

 

Kur u pyetën nëse Sanchez është një lojtar që United dëshiron këtë muaj, portugezi ka thënë: “Unë nuk mendoj se është etike apo e saktë të flasim për lojtarët e klubeve të tjera.

“Nëse dikush flet për një nga lojtarët e mi, për të thënë që jemi të interesuar apo jo unë nuk do të isha shumë i lumtur.

“Sanchez është një lojtar i Arsenalit, por unë nuk e di, por ndoshta këtë fundjavë ai do të veshë ngjyrat e Arsenalit. Nuk mendoj se është e saktë të them gjëra për Alexis Sanchez.

“Në një nivel të përgjithshëm, çfarë mund të them është se unë dhe bordi i Manchester United, ne nuk besojmë shumë në tregun e janarit. Ne nuk besojmë në nënshkrimin e një lojtari vetëm për të bërë diçka.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*