Arsene Wenger planifikon të qëndrojë në Arsenal deri në 2019 ???

Nën presion me Gunners, në vendin e gjashtë në Premier League, menaxher Arsene Wenger nuk ka plane për ta lënë klubin.
Menaxheri i Arsenalit Arsene Wenger ka insistuar se ai është ende i angazhuar në klubin e Premier Ligës dhe nuk ka plane të largohet para përfundimit të kontratës së tij në vitin 2019.

Përpara një udhëtimi në Bournemouth të dielën, Wenger është nën presion me anën e tij të zbritur në vendin e gjashtë – pesë pikë prapa Liverpoolit në vendin e katërt.

Gunners gjithashtu u eliminuan në hapësirën e tyre të FA Cup, për herë të parë që kur Wenger mori drejtimin e Arsenal si menaxher, duke humbur me rezultat 4-2 kundër Nottingham Forest, fundjavën e kaluar.

Gjithashtu, Arsenali humbi pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëv, pas një përfundimi në vend të pestë në Premierligë sezonin e kaluar. Gunners gjithashtu nuk kanë arritur të kalojnë në raundin e 16 në atë garë që nga sezoni 2009-10.

Wenger, megjithatë, nënshkroi një marrëveshje të re në Arsenal vitin e kaluar dhe tha se ai ishte aq i angazhuar sa kurrë për të parë kontratën e tij.

“A kam shkuar ndonjëherë larg? Asnjëherë. Pse duhet të ndryshoj?” tha ai. “Unë jam gjithmonë i angazhuar.”

“Jam këtu për 21 vite. Çdo vendim të vetëm që bëj,  është për të mirën e klubit.

“Nëse qëndroj për një vit apo 10 vjet, është pikërisht e njëjta”, shtoi ai. “Nëse unë jam përgjegjës ose dikush tjetër, ju mund të bëni atë që është më e mira për klubin dhe kjo është ajo që përpiqeni të bëni.

“Kjo nuk ka të bëjë fare me gjendjen time personale.”

Wenger, 68 vjeç, ka qenë në krye të Arsenalit që nga viti 1996, duke fituar tre tituj Premier League dhe shtatë trofe të FA Cup.

Arsenali ende mund të shtojë këtë numër të trofeve këtë sezon, pasi Gunners do të ndeshen me Chelsean pas ndeshjes së parë të gjysmëfinales së Carabao Cup dhe më pas do të përballen me Ostersundin e Suedisë në muajin shkurt, në Europa League.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*