Manchester United sfidon skuadrën e Liverpool për Pulisic…!

Dortmund's US midfielder Christian Pulisic gestures during the German first division Bundesliga football match between FC Augsburg and Borussia Dortmund in Augsburg, southern Germany on September 30, 2017. / AFP PHOTO / Christof STACHE / RESTRICTIONS: DURING MATCH TIME: DFL RULES TO LIMIT THE ONLINE USAGE TO 15 PICTURES PER MATCH AND FORBID IMAGE SEQUENCES TO SIMULATE VIDEO. == RESTRICTED TO EDITORIAL USE == FOR FURTHER QUERIES PLEASE CONTACT DFL DIRECTLY AT + 49 69 650050 (Photo credit should read CHRISTOF STACHE/AFP/Getty Images)

Manchester United po e sfidon skuadrën e Liverpool për yllin e Dortmund, Pulisic, në merkaton e janarit!

Manchester United është i vendosur ta mposhtë Liverpoolin për nënshkrimin e djaloshit magjik nga Dortmund, Christian Pulisic, raporton Independent.

Pulisic, 19 vjeç, tashmë është një motor i rregullt si me klubin ashtu edhe me kombëtaren, dhe vlera e shtuar e tij si një ikonë në tregun fitimprurës të SH.B.A.-së e bën atë një nënshkrim tërheqës.

Dhe meqë Jurgen Klopp e ka konfirmuar se është një admirues i lojtarit të ish- klubit të tij të mëparshëm, ai mund të përballet me një konkurrencë të ashpër nga skuadra Old Trafford këtë verë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*