N’Golo Kante drejt PSG…!

Fuqia financiare e PSG ka dhënë alarm që do të bëjnë qmos ta transferojnë ‘lokomotivën’ e Chelseas, N’Golo Kante.

Paris Saint-Germain e kanë bërë mesfushorin e Chelseat N’Golo Kante objektivin primar dhe kryesor për dritaren e transferimit të verës, raporton Le 10 Sport.

Liderët e Ligue 1 janë të etur për të gjetur një zëvendësim afatgjatë për Thiago Motta.

Kante konsiderohet të jetë kandidati ideal për këtë rol, ku në të njejtën rrugë do të rikthehej edhe në vendlindjen e tij, në Francë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*