BOOM: Arsenal arrin marrëveshje me zëvendësuesin e Alexis Sanchez

Alexis Sanchez është pranë largimit nga Arsenal, dhe Arsenali do të sjellë menjëherë zëvendësuesin e tij. Zëvendësuesi i tij është super talenti  brazilian, Malcom.

Raportohet se Arsenali ka arritur marrëveshje me klubin francez Bordeaux për yllin e tyre Malcom dhe detajet përfundimtare të transferimit pritet të përfundojnë të hënën, sipas raporteve në Brazil.

Gunners janë dorëzuar për të shitur Alexis Sanchez në afatin e janarit, me Arsene Wenger i cili ka pranuar se e ardhmja e kilianit do të zgjidhet brenda 48 orëve të ardhshme.

Bosi i Arsenalit ishte i bindur se një zëvendësim do të arrijë, dhe tani Goal Brasil raportojnë se Gunners kanë arritur një marrëveshje me Bordo për Malcom.

Arsenal zhvilloi bisedime javën e kaluar me Bordo dhe në një takim në Londër të shtunën doli dhe palët u dakorduan me sukses. Ata presin që marrëveshja të përfundojë zyrtarisht në fillim të javës duke filluar nga nesër (e hënë).

Marrëveshja pritet të mbyllet rreth 50 milionë euro (44 milionë funte).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*