Plas sherri në Anfield, sulme terroriste jashtë stadiumit, ku dyshohet se ka bombë!!!

Një statujë e Virgil van Dijk u urdhërua të hidhej poshtë pasi policia kishte frikë se mund të përmbante një bombë.

Policia kundër terrorizmit u thirr në Anfield vetëm disa orë përpara se Liverpooli të ndeshet me Manchester City – për të rrëzuar një statujë të ngritur si një shaka.

Bookmaker Paddy Power vendosi një statujë të dyshimtë të Virgil Van Dijk jashtë terrenit në mëngjesin e sotëm në prag të përplasjes të derbit në Premier League.

Por policia u përplas rreth orës 9 të dielën mes shqetësimeve se statuja mund të ishte e rrezikshme.

Pasqyra e Futbollit e kupton që Paddy Power ka paraqitur dokumentet përkatëse të sigurisë.

Por autoritetet ishin ende të shqetësuar se mund të kishte qenë diçka më e keqe dhe atyre iu tha të hiqnin statujën para fillimit.

Statuja ishte vendosur jashtë Anfield të dielën në mëngjes.

Përkundër të gjitha formave, kuptohet që policia kishte frikë se mund të kishte një bombë brenda statujës.

Para se të largohej, ajo u shoqërua nga një flamur ku shkruan: “Së fundi, një lojtar me vlerë peshon në ar.

Por dëshmitarët në vendin e ngjarjes pretenduan se policia urdhëroi që ajo të shkatërrohej menjëherë.

Van Dijk përfundoi një transferim prej £ 75 milion në Liverpool nga rivalët e Premier League Southampton në fillim të këtij muaji dhe që atëherë ka debutuar.

Megjithatë, ai do të ulet nga ndeshja kundër Manchester City-ut për shkak të lëndimit.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*