E FUNDIT: Henrikh Mkhitaryan pranë transferimit tek Arsenal, në marrëveshje me Alexis Sanchez

Jose Mourinho ka lënë jashtë ekipit Henrikh Mkhitaryan për ndeshjen e sotme ndaj Stoke City-t.

Kurse Mourinho i pyetur për këtë gjë, deklaroi para pak minutash se ky nuk kishte të bënte me ndonjë vendim taktik.

“Unë do të gënjeja nëse do të thosha se ishte një vendim taktik”, u përgjigj Mourinho.

Henrikh Mkhitaryan është duke u përmendur si një opsion në marreveshje me Alexis Sanchez dhe ky vendim dhe kjo deklaratë e Mourinhos lë të kuptohet që një marrëveshje mund të finalizohet shumë shpejtë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*