Ardhja e Sanchez, e bën Martialin të shkëlqejë…!

Sulmuesi i United, Anthony Martial ishte në formë të mirë pasi ai shënoi një gol dhe ndihmoi ekipin në fitoren 3-0 ndaj Stoke në Old Trafford.

Konsiderata mes tifozëve të Manchester United duke u intervistuar jashtë stadiumit Old Trafford para se të fitojë 3-0 të hënën ndaj Stoke City duket të jetë mjaft e qartë: Alexis Sanchez do të ishte një shtesë e mirëpritur në Teatrin e Ëndrrave, por asesi të përfshihet Martial në marrëveshje!

Dhe francezi pasoi një tjetër performancë të shkëlqyer sikur të nënvizonte nevojën që Jose Mourinho të konsideronte nënshkrimin me Sanchez si një opsion në ndonjë pozitë sulmuese, përveç fushës së krahut të majtë të Martial.

Jesse Lingard gjithashtu vazhdon me formë të mirë me tetë gola në 10 ndeshjet e fundit, por është Martial i cili mbështetet më së shumti nga tifozët e United për t’u bërë një figurë kyçe për klubin për vitet që vijnë, dhe kundër Stoke ai tregoi sa e rëndësishme është prania e tij kur është në natën e tij.

Martial është duke shijuar ndoshta magjinë e tij më të mirë si lojtar i United dhe tani është zgjedhur nga Jose në nëntë nga 12 ndeshjet e fundit të Premier League. Kjo mund të mos duket shumë, por duke pasur parasysh garën e ashpër të ofruar nga Marcus Rashford në anën e majtë, është një shenjë se sa larg ish-ylli i Monacos ka ardhur në muajt e fundit.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*