BOOM: Aubameyang arrin marrëveshje me kushtet personale të ofruara nga Arsenal

Pierre-Emerick Aubameyang ka rënë dakord me kushtet personale me Arsenal.

Gunners dëshirojnë të nënshkruajnë me sulmuesin nga Gaboni si zëvendësim për Alexis Sanchez i cili duket i vendosur për ti larguar nga Arsenal, me Manchester United si destinacioni i tij më i mundshëm.

Dhe Mirror Football ka kuptuar se kushtet personale janë arritur mes Aubameyang dhe Arsenal-it dhe tani pritet vetëm përgjigjia nga klubi gjerman. Transferimi i tij tek Arsenal tani është më afër se kurrë të ndodhë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*