Paul Pogba: “United do ta arrijë City-n…!

Djajtë e kuq janë të motivuar në ndjekjen e udhëheqësve të ligës pasi kanë shkurtuar hendekun në 12 pikë.

Paul Pogba këmbëngul që Manchester United nuk ka hequr dorë nga shpresa për ta rrëzuar Manchester Cityn në garën e titullit të Premier League.

Skuadra e Jose Mourinhos shkurtoi diferencën në 12 pikë me një fitore 3-0 ndaj Stoke City të hënën mbrëma, pasi rivalët e tyre pësuan humbjen e parë kundër Liverpool gjatë fundjavës.

Pogba ishte me ndikim të madh në të gjithë ndeshjen, duke asistuar në gola të shkëlqyer për Antonio Valencia dhe Anthony Martial.

“Natyrisht ju shihni Manchester City janë para nesh dhe ata humbën ndeshjen e tyre të parë,” tha Pogba pasi u emërua njeri i ndeshjes në Sky Sports.

“Ne gjithmonë duam t’i kapim ata kështu që ishte mirë për ne që ata humbën.”

“Por ne duhet të mendojmë për veten dhe të mendojmë për të fituar, sepse kemi humbur shumë pikë.

“Ne nuk jemi duke kërkuar për të kaluarën, ne po shohim për ndeshjet e ardhshme, thjesht duam të arrijmë Cityn, të fitojmë pikë që kemi humbur dhe kjo është ajo.

“Ne duhet të përqendrohemi tek vetja, të vazhdojmë të fitojmë dhe mendoj se do të jemi në rregull”.

“Duke luajtur me Romelu, unë mund ta gjej,” tha ai. “Dikush që mund të mbajë topin kur t’a kaloj atë tek ai, atëherë unë mund të bëjë që të vrapoj.” shtoi PogBoom.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*