Zyrtare: Edhe një tjetër legjendë pensionohet nga Spanja…!

Zyrtare: Gerard Pique jep dorëheqjen nga kombëtarja e Spanjës

Mbrojtësi Gerrard Pique ka dhënë dorëheqejen nga kombëtarja e Spanjës.

Pique luajti 102 ndeshje me “La Rojan” duke sh♪nuar dhe 5 gola.

Ai fitoi dy trofe të rëndësishëm si Kupën e Botës në 2010 dhe Kampionatin Europian në 2012.

Pas këtij Botërori zhgënjyes nga Spanja, Pique pensionphet mga kombëtarja e Spanjës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Rregulla dhe diktaturë, kurthi i Luis Enrique për gjobitjen e futbollistëve të Spanjës

Luis Enrique ka imponuar një seri me rregulla të reja strikte në ekipin përfaqësues të Spanjës, të cilat ai pretendon të respektohen me rigorozitet, sikurse janë oraret, apo dhe vaktet ushqimore. Por duket se ekziston edhe një rregull që merret më seriozisht seç mendohej, dhe është ai i celularëve. Është pikërisht celulari që i është […]

Çfarë ndodh nëse Kosova e mbyll grupin në vendin e parë? Rregullat që do të ndiqen

Kosova të dielën mori një barazim (1-1) si mysafir i Ishujve Faroe, duke zhgënjyer pak tifozët edhe pse mbeti e para në grup. Ndeshja ishte e vlefshme për xhiron e katërt të Grupit 3, Divizioni i katërt të Ligës së Kombeve. Kanë mbetur edhe dy ndeshje për tu zhvilluar, për tu mbyllur grupi. “Dardanët” janë […]