E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën.

Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare.

Arsenal nuk mendon se mund ta shesë në merkaton e janarit lojtarin dhe thuhet se edhe vetë mesfushori kërkon të largohet në fund të sezonit me parametra zero.

Juventus, Bayern Munich, Manchester United dhe Chelesa janë duke monitoruar situatën e tij.

Ramsey firmosi për Topçinjtë në vitin 2008 dhe ka bërë 343 paraqitje me klubin londinez.

Uellsinai ka bërë 12 paraqitje në të gjithë kompeticionet deri tani këtë sezon.

Raporton: Telesport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

”E pranoj, kam vënë bast kundër ekipit tim”

Që prej korrikut Unai Emery është trajneri i Arsenal. Tani ka dalë libri i tij biografik “Unai Emery, El Maestro” që flet për sukseset e spanjollit me FC Sevilla dhe Paris Saint-Germain. Gjithashtu libri tregon kuriozitete kur ai luante vetë futboll. Si lojtar, Emery nuk ka qenë shumë i suksesshëm. Ai ka luajtur në vendlindjen […]

Arsenali është i qartë, përgjigjie për Fabregas dhe Malcom

Mediat katalanase shkruajtën dje se Cesc Fàbregas e ha hapur derën përsëri tek Arsenali, nëse ai nuk qëndron te Chelsea. Sot ka ardhur përgjigjia nga “Emirates”, që e mbyll këtë derë: “Ne nuk e kemi konsideruar fare kthimin e Cesc”. Dhe sa i përket Malcolm, e vetmja gjë që “Topçinjtë” pranojnë është se ata ishin […]