Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë.

Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen.

Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish.

Shumica prej tyre thuhet të jetë nga kampionati anglez, dhe klubi katalanas do të mundohet të transferojë njërin prej tyre që në janar.

Sipas shtypit spanjoll, objektivat kryesorë janë Laurent Koscielny i Arsenal dhe David Luiz.

Raporton: Telesport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Gjiganti anglez, favorit për nënshkrimin e Rabiotit

Liverpooli, favorit për nënshkrimin e Rabiotit Liverpooli ka rritur interesin e tyre për mesfushorin e Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot. Reprezentuesi francez ka të ngjarë të bëhet një futbollist i lirë në fund të sezonit. Kjo pasi ai ka refuzuar disa oferta dhe ka refuzuar të qëndroj te gjiganti parisien. Refuzimi i kontratës së re ka […]