“Pogba nuk kishte disiplinën e duhur për të luajtur te rezervat e United”

Si një lojtar i ri që po dilte nga akademia e Manchester United, Paul Pogba nuk ishte mjaftueshëm i disiplinuar për të luajtur në mesin e fushës të rezervave të ekipit, ka zbuluar ish-lojtari Darren Fletcher.

Pogba zgjodhi të largohej nga United me parametra zero më 2012 në moshën 19-vjeçare për shkak se nuk po gjente hapësira në ekipin e parë nën drejtimin e Sir Alex Ferguson.

“Kalova një periudhë duke trajnuar ekipin e rezervave ku luanin Pogba dhe Lingard dhe ne luanim një futboll sulmues,” shprehet Fletcher për Sky Sports.

“Mendonim se ai ishte lojtari që mund të na fitonte ndeshjet, megjithëse nuk kishte disiplinën për të luajtur në mesin e fushës.

“Nuk mendonim se ai kishte disiplinën e duhur për të luajtur në atë pozicion te rezervat, jo më për ekipin e parë.

“Mendoj se pozicioni i duhur i tij duhet të jetë më përpara, në rolin e fantazistit duke krijuar mundësi goli.

“Do të kisha dëshirë ta shihja me më shumë liri në fushë.”

Raporton: Telesport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ylli i United: Kur humbasim, fshihemi pas Mourinhos

Fitorja e së shtunës ndaj Bournemouth ka shërbyer për të hequr gjendjen e ankthit në “Old Trafford”. Në 11 ndeshje të luajtura në Premier League, Manchester United renditet në vendin e 7 me 20 pikë në total, 9 pikë larg nga vendi i parë. Jose Mourinho ka qenë në qendër të kritikëve, por mesfushori Nemanja […]