Sane qartëson gjithçka rreth transferimit në Man United

Ylli gjerman i Manchester City, Leroy Sane ka hedhur poshtë thashethemet që e lidhin atë me rivalët e qytetit, Manchester Unitedin.

Sane ishte i lidhur me një lëvizje shokuese te rivalë e qytetit, United.

Këto raporte të mediave erdhën duke pasur parasysh mungesën e kohës së lojës në këtë sezon nga sane.

Por, sulmuesi anësor gjermani beson se ai është në klubin më të mirë për zhvillimin e tij dhe një transferim në Old Trafford nuk do të ndodh.

“Kjo nuk do të ndodhë. Kjo nuk do të ndodhë”, ka thënë fillimisht Sane për mediat angleze kur u pyetën rreth thashethemeve për një transferim te United.

“Kjo nuk do të ndodhë fare”.

“Jam vërtet i lumtur këtu dhe jam në skuadrën e duhur!”, përfundoi ylli gjerman.

Ndryshe, Sane ka qenë i lidhur edhe më një transferim të gjigantët italian të Juventusit.

Raporton: Telegrafi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Releated

United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ylli i United: Kur humbasim, fshihemi pas Mourinhos

Fitorja e së shtunës ndaj Bournemouth ka shërbyer për të hequr gjendjen e ankthit në “Old Trafford”. Në 11 ndeshje të luajtura në Premier League, Manchester United renditet në vendin e 7 me 20 pikë në total, 9 pikë larg nga vendi i parë. Jose Mourinho ka qenë në qendër të kritikëve, por mesfushori Nemanja […]