E kërkon gjysma e Europës, Arsenal e lejon të largohet me kosto zero

Aaron Ramsey do të largohet nga Arsenal me parametra zero në fund të sezonit pasi klubi i ka komunikuar se nuk do t’i rinovojë kontratën. Ramsey ishte në pritje të përgjigjes së klubit, dhe tani ka ardhur, me drejtuesit që i kanë thënë se nuk do t’ia rinovojnë kontratën për arsye financiare. Arsenal nuk mendon […]

Arsenali është i qartë, përgjigjie për Fabregas dhe Malcom

Mediat katalanase shkruajtën dje se Cesc Fàbregas e ha hapur derën përsëri tek Arsenali, nëse ai nuk qëndron te Chelsea. Sot ka ardhur përgjigjia nga “Emirates”, që e mbyll këtë derë: “Ne nuk e kemi konsideruar fare kthimin e Cesc”. Dhe sa i përket Malcolm, e vetmja gjë që “Topçinjtë” pranojnë është se ata ishin […]

“Arsenali do të jetë gjithmonë në zemrën time, pse të mos kthehem në Emirates

Fabregas: Arsenali do të jetë gjithmonë në zemrën time, pse të mos kthehem në Emirates Mesfushori i Chelseat, Cesc Fabregas ka hapur derën për një rikthim të mundshëm të tij te Arsenali. Pas tre sezoneve të suksesshme me Blutë e Londrës, Fabregas mbete jashtë kontratës në fund të sezonit dhe mbetet e paqartë nëse atij […]

Emery tregon se çfarë i tha Xhakës para golit fantastik ndaj Crystal Palaces: I dhashë një

Emery tregon se çfarë i tha Xhakës para golit fantastik ndaj Crystal Palaces: I dhashë një shtytje dhe ai e bëri Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, pas barazimit 2-2 ndaj Crystal Palaces zbuloi se çfarë i kishte thënë Granit Xhakas pak minuta para golit fantastik. Ylli nga Kosova që luajti në këtë ndeshje si mbrojtës […]

Emery tregon se çfarë i tha Xhakës para golit fantastik ndaj Crystal Palaces: I dhashë një…

Emery tregon se çfarë i tha Xhakës para golit fantastik ndaj Crystal Palaces: I dhashë një shtytje dhe ai e bëri Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, pas barazimit 2-2 ndaj Crystal Palaces zbuloi se çfarë i kishte thënë Granit Xhakas pak minuta para golit fantastik. Ylli nga Kosova që luajti në këtë ndeshje si mbrojtës […]

Ylli i zhgënjyer nga Arsenali: Nuk më duan në ekip!

Aaron Ramsey pretendon se Arsenali ka hequr dorë nga negociatat për rinovim kontrate dhe askush në klub nuk e ka inormuar pse. Mesfushori i famshëm uellsian ka kohë që përflitet për transferim te Manchester United apo Chelsea që në janar, ndërkohë që e kërkon edhe Milani, sepse kontrata e tij përfundon në qershor dhe mund […]

Özil ka një mesazh për trainerin Emery, pasi i ndryshoi pozicioni

Mesut Ozil ka insistuar se nr.10 mbetet pozicioni i tij ideal, ku mund të japë më të mirën për Arsenalin. Ky reagim vjen në kohën kur trajneri Unai Emery është duke eksperimentuar, duke e përdorur atë në pozicione të tjera të fushës. Lojtari gjerman luajti një rol kryesor në fitoren 3-1 të të tijve ndaj […]

Zgjedh stadiumin e preferuar, Özil tërbon tifozët

Një virtyt shumë i çuditshëm sinqeriteti. Me fjalë, të gjithë thonë se duan të rrethohen nga persona të sinqertë, pa qime në gjuhë dhe mbi të gjitha të ndërshëm intelektualisht, por kur këta persona thonë diçka bezdisëse, që mundet mos të pëlqehet, atëherë ndizen dinamika të çuditshme. Prandaj, sinqeriteti është i vlerësuar vetëm kur ndahen […]