Belgjika dhe historia e patreguar që ka ndodhur jashtë fushe…!

Belgjika, që doli në vendin e tretë në kampionatin botëror, ka edhe një histori jashtë fushe, e gjitha për t’u treguar… Protagonistët e kësaj “telenovele dashurie” janë portieri Thibaut Courtois dhe mesfushori Kevin De Bruyne, të cilët kanë folur sërish me njëri-tjetrin vetëm në ditët e para të grumbullimit në Rusi. Arsyeja e “zënkës” mes […]

Historia e trishtë e kampionit të botës, i vdiq vëllai vetëm disa ditë përpara Botërorit…!

Kampioni i Kupës së Botës N’Golo Kante me siguri që këtë triumf do t’ia dedikojë vëllait të tij të madh, Niama, i cili vdiq pak ditë përpara se të fillonte turneu. Lojtari i Chelsea-t ka qenë një nga shtyllat e Francës në mesin e fushës gjatë Botërorit. Por gjatë suksesit të Francës, ai me siguri […]

Jose Mourinho hedh “dorashkën” e sfidës për Paul Pogba…!

Jose Mourinho ka “sfiduar” Paul Pogba që ai të paraqesë të njëjtën formë si gjatë Kupës së Botës 2018, edhe në sezonin e ardhshëm me Manchester United. Mesfushori ka qenë një nga pikat kyçe te Franca në “Rusi 2018”, ku triumfoi me ekipin e drejtuar nga Deschamps. Mourinho shpenzoi 100 milionë euro për ta marrë […]

Ky është lojtari që vrapoi më shumë në Botëror…!

Ky është lojtari që vrapoi më shumë në Botëror Kombëtarja e Kroacisë ka bërë një paraqitje të mrekullueshme në këtë Botëror duke shkruar histori për të parën herë në finalen e Botërorit. Sigurisht që merita u takon lojtarëve të këtij ekipi ku dhanë gjithçka për të arritur në këtë pikë. Ivan Perisiç ka qenë një […]

Pavard: Nuk po e kuptoj akoma këtë që ka ndodhur…!

Pavard: Nuk po e kuptoj akoma këtë që ka ndodhur Benjamin Pavard është padyshim një nga zbulimet e këtij Kampionati Botëror. 22-vjeçari, i cili në sezonin 2016-2017 luante në Bundesliga 2 arriti të fitonte trofeun më të rëndësishëm futbollistik të globit. Futbollisti i Stutgardit ishte një emër i panjohur për opinionin sportiv, por ai u […]

Ja çdo bëjë Mbappe me paratë e fituara në Botëror…!

Ja çdo bëjë Mbappe me paratë e fituara në Botëror Franca është shpallur Kampione Bote pas 20 vitesh dhe tashmë e gjithë skuadra janë në festë. Sigurisht që ky Botëror ka sjellur shumë përfitime dhe të ardhura për çdo futbollist dhe sidomos për fituesit e Kupës së Botës. Por Kylian Mbappe ka treguar se ka […]

Pogba: “Kemi një yll… por dua ta kem një me meritat e mia.”

Paul Pogba është i dëshpëruar për të shtuar një yll në fanellën e tij të ekipit përfaqësues të Francës, duke fituar trofeun e Kupës së Botës. Fanella blu e “Gjelave” tashmë që prej 1998 mban një yll të vetëm falë asaj Kupe Bote të ngritur në Botërorin e organizuar në shtëpinë e tyre, por Pogba […]

Ish-arbitri i FIFA-s: Goli i Perisic ishte i parregullt

Ish-arbitri i FIFA-s Eduardo Iturralde thotë se goli i barazimit i shënuar nga Ivan Perisic në fitoren 2-1 të gjysmëfinales ndaj Anglisë duhet të ishte anuluar. Perisic goditi me takë topin duke e shtyrë në rrjetë në pjesën e dytë, duke barazuar rezultatin pas golit të Tripper në minutat e para të takimit. Gjithsesi, kishte […]

Interesante! Publikohen pamje kur anglezët tentuan të shënonin gjersa Kroacia po festonte golin

Këtë Kampionat Botëror është parë një gjest interesant tek skuadrat që festonin pas golit, kur një lojtar nuk bashkohej dhe qëndronte në fushë. Kjo i ndodhi së pari Anglisë, kur para tri javësh, Harry Kane shënoi nga penalltia, dhe çdo lojtar që ishte në fushë u bashkua me të në festimin e fushës. Pastaj, në […]