Morata: Në futboll, koka është gjëja më e rëndësishme

Sulmuesi i Chelsea, Alvaro Morata, thotë se ka përdorur shumë justifikime gjatë një periudhe të keqe në jetën e tij, sezonin e kaluar, por tani është shumë i lumtur me situatën që po kalon. Pasi u transferua për 55 milionë paund nga Real Madridi në “Stamford Bridge”, Morata e filloi me forcë, por vuajti në […]

Hazard te Real Madrid, vëllai bën zbulimin: “Ja kur do të largohet nga Chelsea”

Ylli i Chelseas, Eden Hazard nuk do të largohet nga “Stamford Bridge” në drejtim të Real Madrid, të paktën nuk do ta bëjë këtë sezon gjatë merkatos së janarit. Lajmi është njoftuar nga vëllai i futbollistit të Bluve të Londrës, Thorgan Hazard. Numri 10 i Chelseas përfol në lidhje me një transferim të mundshëm te […]

Sarri: “Vështirë të rikuperojmë 30 pikë diferencë me këtë klub

Chelsea, Sarri: “Vështirë të rikuperojmë 30 pikë diferencë me Man. City…” Maurizio Sarri thotë se Alvaro Morata duhet të kapërcejë mentalitetin e tij delikat, nëse sulmuesi i Chelseas synon të qëndrojë në garën e golashënuesve përkrah Harry Kane dhe Sergio Aguero. Morata shënoi dy gola në fitoren 3-1 të Chelseas ndaj Crystal Palace, por ai […]

“Sarri duhet ta godasë përpara ndeshjes këtë lojtar, ndoshta do luajë më mirë”

Historia e Alvaro Moratës me Chelsea është paksa e çuditshme. Sulmuesi nuk është bashkuar kurrë plotësisht, as me klubin dhe as me tifozët. Pavarësisht, tre golave në javët e fundit, ai nuk e ka justifikuar ende shifrën e lartë prej 70 milionë euro që është blerë nga Real Madrid dhe kjo jo për shkak të […]

Lampard tallet me Hazardin: Ka frikë të përballet me…

Lampard tallet me Hazardin: Ka frikë të përballet me ekipin tim Ish-legjenda e Chelseat, tani trajner i ekipit Derby County, Frank Lampard, ka lavdëruar yllin e ekipit londinez, Eden Hazard, derisa ka bërë shaka duke thënë se ai frikësohet të përballet me ekipin e tij në Stamford Bridge. “Ai është një lojtar absolutisht i jashtëzakonshëm […]

”Jeta e një gjarpëri”, tifozët e Chelsea-t sulmojnë portierin e Real Madrid

Thibaut Courtois bëri ëndrrën realitet gjatë verës kur u transferua nga Chelsea te Real Madrid, por karriera e tij në Bernabeu nuk ka shkuar ashtu siç pritej. Real ka humbur pesë nga shtatë ndeshjet e fundit në të gjithë kompeticionet, me vuajtjet e Los Blancos që vazhduan edhe gjatë disfatës së turpshme 5-1 ndaj Barcelona-s […]

Mesfusha e Milanit “made in Chelsea”, po vjen një yll tjetër

Ai ka pasur një kohë aktivizimi të limituar nën komandën e trajnerit Maurizio Sarri, çka ka hapur diskutime rreth të ardhmes së Fabregas me blutë. Në fakt, afati në kontratën e tij është deri verën tjetër kështu që mund të bëhet një objekt i nxehtë në merkaton e dimrit. Siç raporton Calciomercato.com dhe Fabrizio Romano, […]

Sarri përfundon nën akuzë: Kam frikë për karrierën e tij

Problemi i Maurizio Sarri-t me rotacionin, të paktën nga sa është parë në tre vitet e kaluar te Napoli, është se kur trajnerit toskan ka ndryshuar titullarët, pothuajse asnjëherë nuk ka marrë rezultate pozitive. Një gjë normale, duke parë se sa më pak të luash, aq më e vështirë është të përshtatesh me skemat e […]