Hazard zgjedh mes Messit dhe Ronaldos se cili është më i mirë

Eden Hazard ka zgjedhur se cili është lojtari më i mirë në botë. Gjatë një bisede live nëpërmjet FaceTime me ish lojtarin e skuadrës së Chelseas, Jason Cundy, Hazard ka pranuar se Messi është lojtari më i mirë në botë. “Kur ju luani futboll, ju dëshironi të luani kundër skuadrës më të fortë në botë, […]

Eden Hazard në Manchester United…?

Menaxheri i klubit të Chelsea, Antonio Conte ka folur për thashethemet që po dalin për transferimin e Eden Hazardit në Manchester United. Menaxheri i Chelseat Antonio Conte ka hedhur poshtë raportet që lidhin Eden Hazard me një lëvizje për në Manchester Unitedin, duke këmbëngulur se ka ‘shumë zëra’ gjatë kësaj kohe të vitit. Sipas raporteve, […]

Ekskluzive: Zyrtarët e trofeut Carabao Cup kanë konfirmuar se…!

ZYRTARE: Zyrtarët e trofeut Carabao Cup kanë konfirmuar se për herë të parë në histori të këtij kompeticioni do të përdoret sistemi VAR, në ndeshjen e parë gjysmëfinale me Chelsea dhe Arsenal në Stamford Bridge. VAR gjithashtu do të përdoret edhe në ndeshjen e kthimit në Emirates.