Arrihet marrëveshja, mbrojtësi i Barçës në Premier Ligë

Barcelona dhe Evertoni kanë arritur marrëveshje për mbrojtësin e majtë francez, Lucas Digne, konfirmon Goal. Klubi nga Premierliga është pajtuar t’ia klubit katalonas 22 milionë euro plus 5 milionë tjera bonuse për përfaqësuesin francez, Digne, transmeton Gazeta Express. Mbrotjësi, i cili javën e kaluar i mbushi 25 vjet, pati një sezon frusterues në “Camp Nou” […]

Everton ka shpenzuar 260 mln euro për 1 vit! Tifozët: “Mund të kishim marrë Ronaldon…”

Everton ka shpenzuar 260 mln euro për 1 vit! Tifozët: “Mund të kishim marrë Ronaldon…” Disa do të mendojnë se është shaka, disa të tjerë do të thonë se në fund të fundit është një investim për një nga talentet brazilianë më të rëndësishëm. Fakti është se Everton do të shpenzojë 55 milionë euro për […]

Pjesë e Evertonit, por merr medalje të Premierligës…!

Pjesë e Evertonit, por merr medalje të Premierligës Mbrojtësi i njohur francez, Eliaquim Mangala dje ka marr medalje të Premierligës. Mangala gjatë mini-afatit të janarit u huazua te Evertoni, por dje ai lëshoi kampin e “The Toffees” dhe iu bashkua festës së Manchester Cityt, shkruan IndeksOnline. Shumë futbollistë mbetën pa medalje, por Mangala fal 9 […]

“legjenda” e Arsenal është favorit për stolin e Everton…!

“legjenda” e Arsenal është favorit për stolin e Everton Everton dëshiron të Patrick Vieira të zëvendësojë Sam Allardyca në rolin e trajnerit gjatë kësaj vere, sipas asaj që bën të ditur shtypi anglez. Vieira është përmendur si zëvendësuesi i mundshëm i Arsene Wenger te Arsenal, por duket se drejtuesit londinez nuk kanë qenë dakord. Trajneri […]

Evertoni shokon Rooneyn me vendimin e ri…!

Evertoni shokon Rooneyn me vendimin e ri Wayne Rooney ka pasur sezon dëshpërues te Evertoni. Kësisoj, klubi blu ka vendosur ta largojë ish-lojtarin e Manchester Unitedit. Sipas “Mirror”, Evertoni do të shqyrtojë ofertat që do të vijnë për lojtarin në verë.Lojtari ka mundësi të shijojë një aventurë jashtë Anglisë, në SHBA apo Kinë. Këtë lajm […]

Ky është top klubi anglez favorit për transferimin e Wilshere…!

Evertoni favoriti kryesor për Wilshere Jack Wilshere po kalon javët e fundit si futbollist i Arsenalit. Mesfushori anglez është në përfundim të kontratës me klubin londinez. Arsenal i ka ofruar vazhdimin e kontratës por marrëveshja ende nuk është arritur mes palëve. Kësisoj mediat angleze raportojnë se Everton mbetet favoriti kryesor për transferimin e Wilshere me […]

Reagimi i Wayne Rooneyt ka bërë që tifozët e futbollit të qeshin me të…!

Reagimi i Wayne Rooneyt ka bërë që tifozët e futbollit të qeshin me të… Derbi i Marseysides është zakonisht i përcjellur me futboll atraktiv, transmeton FutbollFanatik. Megjithatë, në mesditën e sotme, Evertoni dhe Liverpooli dhuruan sot një 90 minutësh të dërrmuar në ”Goodison Park”. Jurgen Klopp bëri një numër të madh të ndryshimeve te skuadra […]

Befason Wilshere! Largohet nga Arsenal dhe kalon te rivali i tyre në Premier Ligë…?

EVERTON GATI PËR WILSHERE Everton është gati që ta provojë transferimin e futbollistit të Arsenalit, Jack Wilshere. Mesfushori ende nuk ka arritur një marrëveshje të re me Topçinjtë, pasi ka refuzuar kushtet e reja në të cilat parashihet ulje e pagës për të. Në anën tjetër, klubi nga Merseyside po bëhet gati që të provojë […]