Rregulla dhe diktaturë, kurthi i Luis Enrique për gjobitjen e futbollistëve të Spanjës

Luis Enrique ka imponuar një seri me rregulla të reja strikte në ekipin përfaqësues të Spanjës, të cilat ai pretendon të respektohen me rigorozitet, sikurse janë oraret, apo dhe vaktet ushqimore. Por duket se ekziston edhe një rregull që merret më seriozisht seç mendohej, dhe është ai i celularëve. Është pikërisht celulari që i është […]

Çfarë ndodh nëse Kosova e mbyll grupin në vendin e parë? Rregullat që do të ndiqen

Kosova të dielën mori një barazim (1-1) si mysafir i Ishujve Faroe, duke zhgënjyer pak tifozët edhe pse mbeti e para në grup. Ndeshja ishte e vlefshme për xhiron e katërt të Grupit 3, Divizioni i katërt të Ligës së Kombeve. Kanë mbetur edhe dy ndeshje për tu zhvilluar, për tu mbyllur grupi. “Dardanët” janë […]

86 ndeshje pa fituar, kjo kombëtare hyn në histori me rekordin më negativ

“Agjërimi” i kombëtares së San Marinos në futboll, në raport me fitoren, vazhdon. Tani, zyrtarisht ka hyrë edhe në histori. “Titani” do të preferonin të hynin në një mënyrë tjetër në librat e historisë, jo me këtë rezultat të pabesueshëm negativ. Pasi ka vuajtur në Moldavi, në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve, San […]

Zyrtare: Sot dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë-Maltë! Njihuni me çmimet dhe vendet ku mund ti bleni

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin për daljen në shitje të biletave për ndeshjen e Përfaqësueses së Kosovës ndaj Maltës në kuadër të Ligës së Kombeve. Kosova do të luajë të enjten më 11 tetor ndaj Maltës në ndeshjen e tretë të grupit 3. Kjo ndeshja është e paraparë të zhvillohet në […]

Angli “fëmijësh”, Southgate befason me emrat e grumbulluar

James Maddison, Jadon Sancho dhe Mason Mount janë thirrur nga Gareth Soutgateh për të përfaqësuar Anglinë për të parën herë në karrierën e tyre. Fantazisti i Leicester Maddison, talenti i Borussia Dortmund Sancho dhe lojtari i Derby-t Mount do të luajnë ndaj Kroacisë dhe Spanjës në Nations League gjatë tetorit. Mesfushori i Chelsea-t Ross Barkley […]

Zyrtare: Edhe një tjetër legjendë pensionohet nga Spanja…!

Zyrtare: Gerard Pique jep dorëheqjen nga kombëtarja e Spanjës Mbrojtësi Gerrard Pique ka dhënë dorëheqejen nga kombëtarja e Spanjës. Pique luajti 102 ndeshje me “La Rojan” duke sh♪nuar dhe 5 gola. Ai fitoi dy trofe të rëndësishëm si Kupën e Botës në 2010 dhe Kampionatin Europian në 2012. Pas këtij Botërori zhgënjyes nga Spanja, Pique […]

Plani i tmerrshëm i Luis Enrique, rrezikojnë De Gea dhe Sergio Ramos…!

Luis Enrique u prezantua të enjten zyrtarisht në pozicionin e trajnerit të përfaqësueses së Spanjës, me një listë prej 70 futbollistësh që ai ka në mendjen e tij, por gjithashtu edhe me një plan që synon përmirësimin taktik, dinamikën në fazën finalizuese, si dhe të qënit më agresiv në presionin pas humbjes. Tekniku nuk ka […]

Dalin në shitje fanellat zyrtare të Kosovës, çmimi për “hava” (Foto)

Kosova në ndeshjet e Ligës së Kombeve do të mbajë fanellat e markës “Fourteen”. Sot kanë dalë në shitje edhe fanellat e para origjinale të përfaqësueses së Kosovës. Mirëpo çmimi i tyre është jashtëzakonisht i shtrenjtë. Në dyqan fanellat kushtojnë 90 franga ndërsa nëse i porositim atëherë çmimi do të jetë 135 franga ose rreth […]

I fyer dhe keqtrajtuar, babai këshillon Ozil: Largohu nga kombëtarja…!

I fyer dhe keqtrajtuar, babai këshillon Ozil: Largohu nga kombëtarja Mesfushori i Arsenal, Mesut Ozil ka mbetur i zhgënjyer dhe i fyer nga trajtimi që i kanë bërë këtë verë në kombëtaren e Gjermanisë, lajm që konfirmohet nga babai i tij, Mustafa Ozil. Madje ky i fundit shprehet se i ka këshilluar djalit të tij […]