Milan e dëshiron me çdo kusht yllin e Man United

Milan është duke konsideruar një transferim për mbrojtësin e Manchester United Eric Bailly në merkaton e janarit. Kuqezinjtë kanë humbur Mattia Caldara për shkak të një tërheqjeje muskulore, dhe ai nuk do të rikthehet deri në shkurt. Por Bailly nuk është lojtari i vetëm që po konsiderohet nga drejtuesit e Milan, pasi ata janë interesuar […]

Barcelona hedh sytë në Premier League për të pëforcuar prapavijën

FC Barcelona aktualisht ndodhet në një situatë të vështirë në mbrojtje dhe ka vendosur të reagojë. Samuel Umtiti do të qëndrojë larg fushave për një kohë të gjatë për shkak të problemeve në gju, po ashtu edhe Thomas Vermaelen. Kështu që sipas Mundo Deportivo, klubi ka formuluar një listë të përbërë nga 15 emra qendërmbrojtësish. […]

Gjiganti anglez, favorit për nënshkrimin e Rabiotit

Liverpooli, favorit për nënshkrimin e Rabiotit Liverpooli ka rritur interesin e tyre për mesfushorin e Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot. Reprezentuesi francez ka të ngjarë të bëhet një futbollist i lirë në fund të sezonit. Kjo pasi ai ka refuzuar disa oferta dhe ka refuzuar të qëndroj te gjiganti parisien. Refuzimi i kontratës së re ka […]

Ka klauzolë 500 milionë euro, Real Madridi e sakrifikon për Hazard

Ylli belg i Chelsea mbetet objektivi kryesor i “Los Blancos”. Real Madridi është gati të ofrojë edhe talentin e vet të ri, Marco Asensio, si një hap përpara në ndonjë marrëveshje të mundshme me londinezët, për të mbërritur te Eden Hazard. Kështu bën me dije sot “Don Balon”. Kujtojmë se Asensio ka klauzolë 500 milionë […]

U ble 120 milionë, Dembele mund të transferohet te klubi i Premier Ligës

Barcelona është dorëzuar me francezin Ousmane Dembele dhe është gati të dëgjojë oferta që në janar. Ky lajm ka zgjuar interesin e klubeve të Ligës Premier me Chelsean, Arsenalin dhe Liverpoolin që kanë shfaqur interesin për shërbimet e 21-vjeçarit. Mendohet se drejtuesit e Barças janë të shqetësuar për rendimentin e ulët, por edhe sjelljen e […]

Spekulimi, Conte në Manchester dhe Mourinho në Madrid?

Lëvizja e Antonio Contes drejt pankinës së Real Madrid-it thuhet të jetë ndalur për shkak të Jose Mourinho-s, teksa italiani do ta zëvendësojë atë në Manchester United. Los Blancos kanë zyrtarizuar dje shkarkimin e Julen Lopetegui-t (pas 14 ndeshjesh) dhe Conte është konsideruar si alternativa e parë për ta zëvendësuar. Megjithatë, bisedimet me ish-trajnerin e […]

United dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për yllin e Arsenal

Unitedi dhe Chelsea vazhdojnë interesimin për Ramsey Aaron Ramsey vazhdon të mbetet në radarin e klubeve të mëdha angleze, Manchester United dhe Chelsea. Mesfushori i Arsenalit është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin londinez. Megjithatë, ai dhe drejtuesit e Arsenalin nuk po arrijnë marrëveshje rinovimi dhe pritet të largohet në verë […]

Boom! De Gea te gjiganti europian si transferim i lirë

De Gea te Juventusi si transferim i lirë? Kampionët italianë Juventusi kanë një plan afatgjatë për të afruar portierin e Manchester Unitedit dhe Spanjës, David De Gea. Mediumi The Times raporton se trajneri i Unitedit, Jose Mourinho, është i shqetësuar se portieri spanjoll do të largohet drejt Bianconerëve në një transferim të lirë, kur skadon […]

United po mendon transferimin e “dështimit” të Chelseas

United po mendon për transferimin e Moses Victor Moses nuk po kalon nëpër një moment të mirë të Chelseat. Mesfushori anësor nuk është preferuar thuajse fare nga trajneri italian i Chelseat, Maurizio Sarri. E kjo ka bërë që ai të mendojë largimin nga klubi londinez. Nigeriani ka luajtur vetëm gjashtë ndeshje me fanellën e Chelseat […]