Premier League, një statujë për trajnerin, do të bëhet “monument”…

Kur thuhet… “monumental”! Arritja e Leicester City të Claudio Ranieri, padyshim, që bën pjesë në këtë kategori. Fitorja e Premier League 2015-16 do të mbetet përgjithmonë në librat e futbollit dhe jo vetëm. Editorialisti i “Leicester Mercury” ka propozuar që të bëhet një statujë bronzi në respekt të trajnerit, që atëherë ishte në drejtim të […]

Ranieri rikthehet në Premierligë tek top klubi anglez…!

Ranieri mund të rikthehet në Ligën Premier te Tottenham Trajneri i Nantes, Claudio Ranieri, është i lidhu me një kthim në Ligën Premier te Tottenham Hotspur. Italiani ka një eksperiencë të madhe në Ligën Premier, ku e kishte fituar titullin me Leicester Cityn në vitin 2016. Ai e kishte menaxhuar me sukses edhe klubin e […]

Boom! Rafa Benitez drejt stolit të ish-kampionëve të Premier League…!

Surpriza, Rafa Benitez drejt stolit të ish-kampionëve të Premier League Pasi arriti të bëjë mrekullinë me skuadrën e Newcastle, që një sezon më parë e ngjiti në Premier League dhe këtë vit arriti ta mbajë në këtë kampionat, trajneri spanjoll Rafa Benitez pritet të largohet në fund të këtij sezoni. Mediat britanike bëjnë me dije […]

Ranieri rikthehet në Premier League, te kjo skuadër…?

RANIERI RIKTHEHET NË PREMIER LIGË? Trajneri i Nantes Claudio Ranieri po lidhet me një kthim në Angli. Trajneri i Nantes, Claudio Ranieri mund të kthehet përsëri në Premier Ligë. Siç shkruajnë mediet britanike, ish-trajneri i Leicester Cityt mund të marrë “timonin” e Evertonit. Ranieri duket se pas vetëm një sezoni në krye të Nantes, do […]

Zbulohet sekreti i super golit të shënuar nga Vardy! Interesante…!

Në ndeshjen ndaj Italisë, Jamie Vardy mbante këpucë të koleksionit ‘CR7’ dhe shënoi gol të bukur Jamie Vardy shënoi një gol të bukur në ndeshjen miqësore ndërmjet Anglisë dhe Italisë që përfundoi baras (1-1) të martën mbrëma. Sulmuesi i Leicester Cityt pranoi një top nga ekzekutimi i shpejtë i një gjuajtje të lirë nga mesfushori […]

Liverpooli me ofertë të lartë për yllin e Leicester City…!

Liverpooli me ofertë të lartë në drejtim të Leicesterit për Ndidin Emre Can është afër largimit nga Liverpooli si futbollist i lirë. Mesfushori gjerman është në përfundim të kontratës dhe nuk ka pranuar rinovimin me klubin anglez. Ndërkohë Liverpoolit do t’i bashkohet nga edicioni i ri senegalezi Naby Keita nga RB Leipzig. Por ‘The Reds’, […]

Befason gruaja e Vardyt: Jam penduar që kam bërë këtë gjë…!

Befason gruaja e Vardyt: Jam penduar që kam zmadhuar gjoksin Rebekah Vardy, gruaja e sulmuesit të Anglisë dhe Leicester Cityt, Jamie Vardy, në një intervistë ka folur për zmadhimin e gjoksit. Vite më parë, ajo kreu operacionin e zmadhimit të gjoksit, por sot, ajo duket shumë e penduar. Ajo u pyet nëse këtë operacion e […]

Çmendet Mahrez! Harron Cityn dhe dëshiron kalimin te top klubi i Serie A…!

Mahrez preferon kalimin te Roma…! Futbollisti algjerian do të largohet nga Leicester City në fund të stinorit. Riyad Mahrez kërkon që me çdo kusht të ndërrojë skuadër dhe dëshira e tij e madhe është Roma. Sipas Corriere dello Sport, reprezentuesi algjerian preferon kryeqytetin e Italisë, për të jetuar dhe Romën si skuadër për të luajtur. […]

Konfirmohet gjithçka nga Leicester për pensionimin e Mahrez…!

Një post që “çmendi” shumë tifozë të futbollit del të jetë i hakuar. Lojtari më i mirë në Premierligë për sezonin 2015/16, Riyad Mahrez bëri një postim në rrjetet sociale kinse është pensionuar nga futbolli për shkak të rekomandimit të mjekut. Megjithatë për “Indepedente” klubi anglez, Leicester City e ka konfirmuar se Facebooku i algjerianit […]