Shaqiri dhe shqiptarët ju mundën si popull, nuk u intereson si… individë!

22 qershor 2018… Jemi në stadiumin modern të Kaliningradit. Ka hyrë minuta e 90-të e ndeshjes Serbi-Zvicër, e vlefshme për grup… Një pasim i ardhur nga mesfusha nga Gavranovic bën që djaloshi i lindur në Gjilan, kur Kosova ende përkundte ëndrrat dhe dëshirën për t’u shpallur e Pavarur, të vrapojë drejt portës kundërshtare, duke mos […]

Klopp shpjegon në detaje pse e la Shaqirin jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas në Beograd

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, vendosi që Xherdan Shaqiri mos të jetë pjesë e skuadrës që do të udhëtojë në Beograd ndaj Crvena Zvezdas në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman duke e ditur të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimin e yllit nga Kosova në golin e tij me […]

Klopp është “dakord”: Më pak ndeshje, më shumë para

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, ka bërë ironi me idenë e klubeve elitare të Europës që synojnë të krijojnë Super League. Zërat për krijimin e një kampionati të veçantë për të mëdhatë e futbollit europian janë shtuar dhe duket se një hap i parë mund të bëhet para fundit të 2018-ës. “Tingëllon me të vërtetë […]

“Liverpoolit t’i bëjë më shumë presion Man Cityt, pasi kanë shans për të fituar titullin” flet legjenda

Rush: Liverpooli t’i bëjë më shumë presion Man Cityt, pasi kanë shans për të fituar titullin Legjenda e Liverpoolit, Ian Rush i ka thënë ish-skuadrës së tij t’i bëjë më shumë presion Manchester Cityt pasi kanë një shans për të fituar titullin në Ligën Premier. Rush shpreson se fokusi i Cityt në Ligën e Kampioneve […]

Salah tregon prapaskenat: Gjithmonë e kam ëndërruar këtë klub

Sulmuesi i Liverpool-it, Mohamed Salah, pretendon se luan për klubin, i cili ka qenë gjithmonë ëndërr e tij. 26-vjeçari arriti në “Anfield” verën e vitit 2017 dhe pati një sezon të parë të paharrueshëm me klubin anglez, duke u bërë golashënuesi-rekord në një sezon të Premier League, me 32 gola në 38 ndeshje. Forma e […]

Klopp: Ja pse ky sezon i Premier League është më emocionuesi ndër vite

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, beson se gara e titullit në Premier League është duke u sendërtuar si më emocionuesja në vite. Një fitore e ditës së sotme ndaj Arsenalit do të bënte që Liverpool të kishte ecurinë më të mirë ndonjëherë në fillimin e një sezoni të brendshëm, pas 11 javëve kampionat. Ndonëse Manchester […]

Koscielny paralajmron Liverpool: Ai është i pandalshëm

Sipas mbrojtësit Laurent Koscienly, mesfushori i Arsenal, Mesut Ozil, po kalon formën më të mirë në karrierën e tij. Ozil ka shënuar tre gola në pesë ndeshjet e fundit në Premier League, me paraqitjen më të mirë që ka ardhur në fitoren 3-1 kundër Leicester City. Arsenal do të presë Liverpool-in këtë të shtunë dhe […]

Magjepsi te Liverpool, Shaqiri drejt La Liga-s

Sipas raportimeve nga mediat britanike, por edhe ato spanjolle, interesimi i Liverpool për blerjen e Iker Muniain ka hapur dyert për largimin e futbollistit zviceran me kombësi shqiptare Xherdan Shaqiri. Referuar të njëjtave burime, sulmuesi Muniain, është subjekt i një ofertë të të Kuqëve për tu transferuar në Anfield, kur kontrata e tij aktuale me […]

Magjepsi te Liverpool, Shaqiri drejt La Liga-s

Sipas raportimeve nga mediat britanike, por edhe ato spanjolle, interesimi i Liverpool për blerjen e Iker Muniain ka hapur dyert për largimin e futbollistit zviceran me kombësi shqiptare Xherdan Shaqiri. Referuar të njëjtave burime, sulmuesi Muniain, është subjekt i një ofertë të të Kuqëve për tu transferuar në Anfield, kur kontrata e tij aktuale me […]

Liverpool mund ta sakrifikojë Xherdan Shaqirin për këtë futbollist

Liverpool mund ta sakrifikoj Xherdan Shaqirin për Iker Muniainin Interesimi i Liverpoolit në Iker Muniain ka hapur derën për Xherdan Shaqirin që të largohet nga klubi. Sulmuesi spanjoll thuhet se ka qenë objekt i një oferte nga The Reds për të kaluar në The Anfield Road kur kontrata e tij përfundon në fund të sezonit […]