PSG synon transferimin e “deshtimit” të Liverpool

PSG synon transferimin e Fabinhos Paris Saint-Germain është rreshtuar për një lëvizje për mesfushorin e Liverpoolit, Fabinho. Sipas mediumit Le Parisien, drejtori sportiv i PSG-së, Antero Henrique po përgatitet një lëvizje për mesfushorin brazilian. Drejtuesi i klubit parisien e mendon Fabinhon si njër përforcim të madh për afatin kalimtar të janarit. Me PSG-në që ka […]

Besiktas humb durimin me Karius, kërkon ta rikthejë në Liverpool

Lorius Karius nuk po sheh një “ditë të bardhë” muajt e fundit në karrierën e tij. Gabimi trashanik në finalen e madhe të Champions League kundër Real Madrid, që i kushtoi Liverpool edhe titullin kampion, nuk është fshirë me kohën, kjo për shkak të gafave të tij të njëpasnjëshme edhe në Turqi. Në 9 takime […]

Liverpool kërkon të transferojë “Messi-n spanjoll” me parametra zero

Megjithëse duhen edhe dy muaj që të nisë merkato e dimrit, klubet evropiane kanë nisur planet për transferimet e mesit të sezonit. Një nga këto klube është Liverpool, që thuhet të ketë bërë një ofertë për sulmuesin e Athletic Bilbao-s Iker Muniain, 25, kontrata e të cilit skadon në qershorin e 2019. Gjithsesi spanjolli, i […]

Yjet e Liverpool-it “përplasen” në të njejtin vend

Mesfushori i Liverpool-it Alex Oxlade-Chamberlain dhe e dashura e tij Perrie Edwars pjesë e grupit muzikor Little Mix kanë darkuar në një restorant në maje të Londrës mbrëmjen e së dielës, por në të njëjtin restorant ka vendosur të darkojë rastësisht edhe Mo Salah. Gjithashtu një tjetër flirt është zbuluar nga fotot e shkrepura nga […]

Reali do yllin Sadio Mane, shifra e investimit është marramendëse

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, duket se ka vendosur të ndryshojë kurs dhe synon të sjellë në “Santiago Bernabeu” sulmuesin senegalez Sadio Mane, që luan në Premier League me Liverpool. Ai ishte protagonist dje i dy golave në fitoren 4-1 që “reds” arritën ndaj Cardiff. Sipas të përditshmes spanjolle “Don Balon”, skuadra “merengues” ka […]

Tronditet Liverpooli: “Salah do të transferohet te Real Madrid në janar”

Periudhat e errëta mund të ndodhin, sidomos për futbollistët që luajnë në zonat e nxehta të fushës. Ai që mund të jetë një kampion, një futbollist i jashtëzakonshëm, i paparashikueshëm, pra një makinë golash, rrezikon të përfshihet në një stuhi polemikash, nëse për disa ndeshje hyn në agjerim golash. Pas kritikave, më pas edhe agjerimi […]

Ja pse rikthimi i topit të verdhë në Premier League është një lajm i mirë për Salah

Mohamed Salah do të jetë i lumtur të dëgjojë se Premier League do të rikthejë topin e verdhë këtë fundjavë. Sulmuesi i Liverpool ka një mesatare më të mirë golash me topin e dimrit se çdo lojtar tjetër në historinë e kampionatit anglez. Që kur është prezantuar në sezonin 2004/05, Salah ka një mesatare një […]

Ylli i kuq kërcënon Shaqirin: “Ne jemi simboli i Siberisë, e di se çfarë e pret…!”

Liverpool dhe Shaqiri do të përballen sërish me Yllin e Kuq të Beogradit për Champions League, kësaj here pas dy javësh në Serbi. Një fakt ky që ka ndezur aludimet dhe teoritë e shumta që pas përballjes së parë të fituar 4-0 nga anglezët, në lidhje me atë që rrezikon futbollisti me kombësi shqiptare në […]