Lojtari që është përfshirë në më së shumti gola nën urdhërat e Jurgen Klopp

Roberto Firmino është përfshirë në gjithsej 63 gola në të gjitha garat nën urdhërat e Jurgen Klopp; më shumë se çdo lojtar tjetër i The Reds. Braziliani ka 38 gola & 25 asiste që kur erdhi Jurgen Klopp dhe duket se tani është i preferuari i Jurgen Klopp, i cili nuk mund ta lë asesi […]

Virgil Van Dijk zgjedh ndërmjet Liverpool dhe Barcelonës ?

VAN DIJK dhe lidhja e tij me një kalim në Manchester City apo Barcelona! E ardhmja e qendrës së mbrojtjes është edhe një herë subjekt i spekulimeve, duke çuar që ai të lihet jashtë skuadrës për ‘Boxing Day’. Mauricio Pellegrino thotë se Southampton do të diskutojë mundësinë e shitjes së Virgil van Dijk në janar […]

Rekordi ‘qesharak’ i Simon Mignolet në Premier League këtë sezon

Simon Mignolet ka aktualisht një rekord që mund të quhet sa interesant po aq edhe qesharak. Mignolet këtë sezon ka bërë pritje po aq sa ka edhe ka pësuar gola. Në 17 ndeshje sa ka luajtur këtë sezon në Premier Leagus me The Reds, Mignolet ka pësuar 23 gola, dhe ka bërë po aq pritje; […]