Mbrojtja e top klubit anglez më e mira në top pesë ligat europiane

Mbrojtja e Man Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane Sulmi të fiton ndeshjen, por mbrojtja të fiton kampionatin. Deri më tani në është mbrojtja e Manchester Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane. Skuadra e Pep Guardiolas në Ligën Premier ka pranuar vetëm katër gola në 11 xhirot e para. […]

Befason Guardiola për yllin e tij: Nuk keni parë asgjë akoma

Pep Guardiola paralajmëron rivalët se nuk kanë parë akoma asgjë nga ajo që Raheem Sterling është në gjëndje të servirë, pasi sulmuesi anësor inspiroi fitoren e thellë të Manchester City me rezultatin 6-1 ndaj Southampton, për të rikthyer “Qytetarët” në krye të klasifikimit të Premier League. Sterling shënoi dygolësh, për të arritur në koutën personale […]

Guardiola: Nuk u kam thënë kurrë lojtarëve të mi ta bëjnë këtë gjë

Pep Guardiola është transformuar nga mjeshtri i “tiki taka” në mjeshtrin e mbrojtjes, pasi skuadra e Manchester City nuk pëson gol në 6 ndeshje radhazi në Premier League dhe në rast se “qytetarët” nuk do të pësojnë gol as në ndeshjen ndaj Southampton do të vendosin rekord. Në 10 ndeshjet e luajtura deri më tani, […]

David Silva: Ky 19-vjeçar është e ardhmja

David Silva: Ky 19-vjeçar është e ardhmja e kombëtares spanjolle Brahim Diaz ishte protagonist i ndeshjes së fundit të Manchester City. Skuadra e Pep Guardiolës u kualifikua për në çerekfinale të Kupës së Ligës falë dy golave të këtij futbollisti 19-vjeçar, i cili ka ardhur nga Málaga. Pas përplasjes me Fulham, David Silva dha bekimin […]

Zbulohet oferta faraonike e Manchester City për Messin në vitin 2017

Lionel Messi e vlerësoi mundësinë për t’u larguar nga Barcelona dhe për të nënshkruar me Manchester City në tetor të vitit 2017. Këtë e zbulon sot “El Mundo Deportivo”, e cila nxjerr në dritë edhe të gjitha shifrat, që janë trajtuar në kontaktet mes njerëzve përreth yllit argjentinas dhe klubit anglez, në mes të dhjetorit […]

Çudit Guardiola: “Dëmtimi i De Bruyne është bekim për Manchester Cityn

Pep Guardiola insiston se Manchester City mund t’ja dalë mbanë shumë mirë edhe pa yllin e “Qytetarëve” Kevin De Bruyne, pasi mesfushori belg rrezikon të qëndrojë jashtë fushës deri në gjashtë javë. De Bruyne, i cili sapo ishte rikthyer nga një dëmtim që e mbajti larg fushave për plot dy muaj e gjsymë, rrezikon një […]

Manchester City po përmirësohet, Premier Liga duhet të shqetësohet

Nëse fitorja ndaj Tottenham-it nuk ka mjaftuar për të alarmuar rivalët, atëherë erdhën fjalët e Pep Guardiolës pas ndeshjes: “Mund të përmirësohemi”. Një fjali e thjeshtë nga trajneri i Manchester City-t, por e thënë në mënyrë të tillë që dukej se kishte shumë kuptim. City ka luajtur në transfertë me Arsenal-in, Tottenham-in dhe Liverpool-in, duke […]

”Premier League është kampionati më i fortë në botë”

John Stones ka pretenduar se Premier League është kampionati më i fortë dhe i bukur në botë. Pretendimi i futbollistit të përfaqësueses angleze ngrihet mbi faktin e konkurencës së madhe dhe lojës së bukur, që kapërcen pesë ekipet kryesuese të kampionatit. “Unë besoj se deri tani kjo është liga më e fortë në botë. Çdo […]

Befason Gurdiola: Këto janë pesë ekipet në garë për titull

Guardiola: Pesë ekipe janë në garë për titullin e Ligës Premier Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka thënë se janë pesë skuadra në garë për titullin e Ligës Premier këtë sezon. Manchester City është duke e udhëhequr momentalisht kampionatin anglez me 23 pikë nga nëntë ndeshje, po aq sa ka Liverpooli në vendin e […]