United zgjedh problemin e mbrojtjes, në janar transferon yllin e Juventus

Unitedi e do Benatian në janar Manchester Unitedi ka etiketuar mbrojtësin e Juventusit, Medhi Benatia si përforcimin e mundshëm të tyre. Djajtë e Kuq nuk e kanë nisur mirë sezonin e tyre në Ligën Premier dhe Ligën e Kampionëve. Një nga arsyet më të mëdha për fillimin e tmerrshëm të Manchester Unitedit në këtë sezon […]

Ibrahimovic: “Premier League e mbivlerësuar, por jam krenar vetëm për një gjë…

Prej disa vitesh, Premier League konsiderohet si kampionati më i fortë në botë. Por Zlatan Ibrahimovic ka diçka për të saktësuar: “Premier League më ka pëlqyer, e gjeta shumë stimuluese dhe eksituese. Edhe pse nga kënvështrimi cilësor, i cilësisë individuale, i teknikës, është disi i mbivlerësuar”. Deklaratë e fortë kjo e suedezit në një intervistë […]

“Pogba nuk kishte disiplinën e duhur për të luajtur te rezervat e United”

Si një lojtar i ri që po dilte nga akademia e Manchester United, Paul Pogba nuk ishte mjaftueshëm i disiplinuar për të luajtur në mesin e fushës të rezervave të ekipit, ka zbuluar ish-lojtari Darren Fletcher. Pogba zgjodhi të largohej nga United me parametra zero më 2012 në moshën 19-vjeçare për shkak se nuk po […]

Sane qartëson gjithçka rreth transferimit në Man United

Ylli gjerman i Manchester City, Leroy Sane ka hedhur poshtë thashethemet që e lidhin atë me rivalët e qytetit, Manchester Unitedin. Sane ishte i lidhur me një lëvizje shokuese te rivalë e qytetit, United. Këto raporte të mediave erdhën duke pasur parasysh mungesën e kohës së lojës në këtë sezon nga sane. Por, sulmuesi anësor […]

Matic “kryqëzohet” nga shqipëtarët, refuzoi lulëkuqen përkujtimore dhe quan Serbinë viktimë e sulmeve

“Fli i varrosur në një fushë me grurë, nuk është trëndafili dhe nas tulipani që të bëjnë fresk në hijen e varreve, por janë mijëra lulëkuqe”, ishin vargjet e kënduara nga Fabrizio De André në një prej këngëve më të bujshme përkujtimore të luftës. Lulëkuqja është një simbol përkujtimor në lidhje me viktimat e një […]

Ronaldo “telefonon” Rooney: Më mungon, ndoshta luajmë sërish bashkë

Me ta në fushë, Manchester United ka arritur disa nga majat më të larta në historinë e tij. Cristiano Ronaldo dhe Wayne Rooney kanë shkruar historinë e “Djajve të Kuq”, duke fituar edhe Ligën e Kampionëve në sezonin 2007-2008. Pas largimit të sulmuesit portugez te Juventusi, shtigjet e tyre u bënë të kundërta: Rooney fluturoi […]

Pogba kërkon paqen, mesazh dashurie United para sfidës me Juven

Duket se ditët e luftës së ftohtë mes Paul Pogba, Manchester United e trajnerit Jose Mourinho po përfundojnë dhe paraqitjet e mira në ndeshjet e fundit kanë rikthyer qetësinë në “Old Trafford”. United mundi 2-1 me përmbysje Bournemouth të shtunën në Premier League dhe përgatitet për ndeshjen e radhës në Champions League ndaj Juventusit. Për […]

United në telashe, lojtarët “big” duan të pguhen sa Sanchez ose do të ikin

Në janar të këtij viti, Alexis Sanchez firmosi me Manchester United pas largimit nga Arsenal, duke u bërë futbollisti më i paguar në Premier League. Aktualisht, sulmuesi kilian paguhet 400 mijë stërlina në javë dhe sipas kontratës që ka firmosur me “djajtë e kuq”, rroga e tij javore do të shtohet me 75 mijë stërlina […]

E bujshme, Wayne Rooney rikthehet të luajë me kombëtaren e Anglisë

Wayne Rooney do të bëjë një rikthim të bujshëm me fanellën e kombëtares së Anglisë. Sipas të përditshmes britanike “The Sun”, sulmuesi legjendar i Anglisë do të zhvillojë edhe një ndeshje të fundit me fanellën e “3 luanëve”, më 15 nëntor, në miqësoren që Anglia do të zhvillojë ndaj Amerikës në stadiumin “Wembley”. 33-vjeçari Rooney, […]