Messi te City? Guardiola zbulon të vërtetën

Trajneri spanjoll Pep Guardiola ka mohuar kategorikisht zërat se ai i ka bërë një ofertë sulmuesit argjentinas Lionel Messi që të lërë Barcelonën dhe të luajë me Manchester City. Sipas Pep, këto zëra janë thjesht thashetheme dhe se nuk ka asgjë të vërtetë ne deklaratat e “El Mundo Deportivo”, sipas së cilës Messi ishte shumë […]

As futbollistët dhe as tifozët, Pochettino-n e shqetëson qeni

Skuadra e Tottenham do të ndeshet në orën 19:45 me orën lokale, në sfidën kundër Wolves, me trajnerin argjentinas të Spursave, që normalisht në atë kohë ndodhet në shtëpi duke u relaksuar me qenin e tij. Mauricio Pochettino nuk ka asnjë problem me ndeshjen e vonshme të Tottenham, në program për të shtunën, ndonëse tekniku […]

Tottenham vendos rekord historik, lidh kontratën më të gjatë në futboll me gjigantin ndërkombëtar

Ndërtimi i stadiumit të Tottenham po merr përmasat e një telenovele. Një impiant që duhej të kishte përfunduar dhe dorëzuar për fillimin e këtij sezoni, regjistron një vonesë të ekzagjeruar të punimeve. Madje duket se gjithçka mund të zvarritet të paktën deri vitin e ardhshëm. Me kundërshtinë evidente të tifozerisë tifozerisë së Spurs-ave, ende të […]

Rrëfimi i yllit të Tottenham: “Kishte banda, armë dhe drogë, por ja si shpëtova jetës kriminale”

Ylli i Tottenham Hotspur, Lucas Moura ka rrëfyer se ia ka dalë që t’i shpëtojë jetës kriminale si fëmijë në Brazil, ndërsa shumë prej shokëve të tij tashmë janë në burg, sepse zgjodhën të jetojnë si kriminelë. I detyruar nga transferimi i Neymar dhe Kylian Mbappe, Moura u largua nga Paris Saint-Germain janarin e kaluar […]

Pochettino i tërbuar me trainerin e Belgjikës, për yllin e Tottenham

Mauricio Pochettino ka shprehur hapur pakënaqësinë e tij ndaj trajnerit të përfaqësueses së Belgjikës, Roberto Martinez, për shkak se ky i fundit zbuloi për mediat dëmtimin dhe kohën që futbollisti belg i “Spurs-ave” Jan Vertonghen do të qëndrojë jashtë fushave. Vertonghen nuk u grumbullua nga tekniku Martinez, për shkak të dëmtimit që futbollisti pësoi javën […]

Pochettino shokon Tottenhamin me deklaratën e fundit

Tottenhami është në krizë dhe këtë e konfirmon vetë trajneri i ekipit, Mauricio Pochettino. Argjentinasi ka pranuar se ai mund të pushohet nga puna javën që vjen. Disa lojtarë kanë pranuar se janë të traumatizuar, pas fillimit të këtij sezoni, më e keqi në 4 vitet e Pocchettinos si tranjer. Trajneri i Tottenhamit tha se […]

Paradoksi i të varfërit Tottenham, paguan më shumë punëtorët e stadiumit se yjet e skuadrës!

E gjithë çështja që vërtitet rreth stadiumit të ri të Tottenham po shndërrohet gati gati në tragjikomike. Në projektet fillestare, impianti duhet të ishte gati për fillimin e këtij sezoni. Më pas inagurimi u shty për mesin e shtatorin, por duket se punimet do të vijojnë për një kohë shumë më të gjatë. Në pikën […]