Tottenham bën njoftimin zyrtar, ja çfarë ndodh për ndeshjen e parë në Champions League…!

Të gjithë e kishin menduar se do të ndodhte, por tani është zyrtare. Tottenham Hotspur ka njoftuar përmes faqes zyrtare të klubit se ndeshja e parë në shtëpi për sezonin 2018-2019 të UEFA Champions League është zhvendosur për në “Ëembley Stadium”. Kjo vjen si pasojë e njoftimit më të fundit për vonesë dhe shtyrje të […]

Son ka edhe një shans të fundit për t’i ikur kryerjes së ushtrisë…!

Ka ende shpresë për lojtarin e Tottenham, Heung-Min Son për ti shpëtuar ushtrisë. Koreani është duke luftuar me të gjitha fuqitë e tij që ti shpëtoj këtij detyrimi ligjor sipas shtetit të Koresë së Jugu. Pak para se të fillonte Botërori shteti aziatik miratoi një ligj që i detyronte lojtarët e kombëtares në rast se […]

Kushti i çmendur / Medalje ari, ose i ndërpritet karriera yllit të Tottenham…!

Heung-Min Son, lojtar i ekipit kombëtar të Koresë së Jugut, ishte në prag të arritjes në raundin e dytë (me eliminim direkt) në Botërorin e Rusisë, kësaj vere. Për 26-vjeçarin kjo ishte një mundësi e humbur për të mos ndërprerë karrierën e tij të futbollit. Nëse ai arrinte në 18 finale të “Rusia 2018”, atëherë […]

Transferimi i Luka Modric tek Interi varet nga Tottenham…?

Transferimi i Luka Modric tek Interi mund të varet nga fakti nëse Tottenham është i gatshëm ta shesë Christian Eriksen te Real Madridi. Kështu njofton gazetari i njohur sportiv italian, Gianluca Di Marzio. Mesfushori kroat po e shtyn klubin mbretëror spanjoll për ta lejuar atë të bashkohet me Interin, por kampionët europianë në fuqi nuk […]

Ja shuma marramendëse që Tottenham kërkon për Eriksen! Perez tërhiqet…!

Tottenham kërkon 200 milionë euro për Eriksenin, Perez tërhiqet Christian Eriksen ishte një nga lojtarët që pritet të zëvendësonte Luka Modricin te Real Madridi në rast të një largimi të mundshëm. Por, duke parë çmimin e vendosur nga Tottenhami vështirë se do të ndodhë. Sipas Sky, Spurs i kanë kërkuar 200 milionë euro Realit, shifër […]

Ja deri kur do të luajë Tottenham në Wembley! Kërkon falje për vonesën…!

Shtyhet debutimi në stadiumin e ri, Tottenham kërkon falje për vonesën Tottenham ka kërkuar falje për shtyrjen e hapjes së stadiumit të ri të klubit. Rindërtimi i White Hart Lane pritej të përfundonte më 15 shtator në ndeshjen mes Spurs dhe Liverpool, por ditën e hënë doli lajmërimi se ka pasur probleme me sistemet e […]