Dhjetë mbrojtësit anësorë më të vlefshëm në botë, Hysaj i shtati

Observatori i Futbollit ‘Cies’ ka bërë sot (e hënë) zbulimin e lojtarëve më të vlefshëm në botë, ndër ta edhe mbrojtësit anësor. Cies ka bërë zbulimin e përmuajshëm të vlerës së transferimeve të lojtarëve. Ky observator ka zbuluar më të shtrenjtët e çdo roli apo pozite, ndër ta edhe mbrojtësit anësor. Në këtë listë është […]

Gjiganti anglez, favorit për nënshkrimin e Rabiotit

Liverpooli, favorit për nënshkrimin e Rabiotit Liverpooli ka rritur interesin e tyre për mesfushorin e Paris Saint-Germain, Adrien Rabiot. Reprezentuesi francez ka të ngjarë të bëhet një futbollist i lirë në fund të sezonit. Kjo pasi ai ka refuzuar disa oferta dhe ka refuzuar të qëndroj te gjiganti parisien. Refuzimi i kontratës së re ka […]

Matic “kryqëzohet” nga shqipëtarët, refuzoi lulëkuqen përkujtimore dhe quan Serbinë viktimë e sulmeve

“Fli i varrosur në një fushë me grurë, nuk është trëndafili dhe nas tulipani që të bëjnë fresk në hijen e varreve, por janë mijëra lulëkuqe”, ishin vargjet e kënduara nga Fabrizio De André në një prej këngëve më të bujshme përkujtimore të luftës. Lulëkuqja është një simbol përkujtimor në lidhje me viktimat e një […]

Ronaldo “telefonon” Rooney: Më mungon, ndoshta luajmë sërish bashkë

Me ta në fushë, Manchester United ka arritur disa nga majat më të larta në historinë e tij. Cristiano Ronaldo dhe Wayne Rooney kanë shkruar historinë e “Djajve të Kuq”, duke fituar edhe Ligën e Kampionëve në sezonin 2007-2008. Pas largimit të sulmuesit portugez te Juventusi, shtigjet e tyre u bënë të kundërta: Rooney fluturoi […]

Ka klauzolë 500 milionë euro, Real Madridi e sakrifikon për Hazard

Ylli belg i Chelsea mbetet objektivi kryesor i “Los Blancos”. Real Madridi është gati të ofrojë edhe talentin e vet të ri, Marco Asensio, si një hap përpara në ndonjë marrëveshje të mundshme me londinezët, për të mbërritur te Eden Hazard. Kështu bën me dije sot “Don Balon”. Kujtojmë se Asensio ka klauzolë 500 milionë […]

Mbrojtja e top klubit anglez më e mira në top pesë ligat europiane

Mbrojtja e Man Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane Sulmi të fiton ndeshjen, por mbrojtja të fiton kampionatin. Deri më tani në është mbrojtja e Manchester Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane. Skuadra e Pep Guardiolas në Ligën Premier ka pranuar vetëm katër gola në 11 xhirot e para. […]

Shaqiri dhe shqiptarët ju mundën si popull, nuk u intereson si… individë!

22 qershor 2018… Jemi në stadiumin modern të Kaliningradit. Ka hyrë minuta e 90-të e ndeshjes Serbi-Zvicër, e vlefshme për grup… Një pasim i ardhur nga mesfusha nga Gavranovic bën që djaloshi i lindur në Gjilan, kur Kosova ende përkundte ëndrrat dhe dëshirën për t’u shpallur e Pavarur, të vrapojë drejt portës kundërshtare, duke mos […]

Klopp shpjegon në detaje pse e la Shaqirin jashtë skuadrës për ndeshjen ndaj Crvena Zvezdas në Beograd

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, vendosi që Xherdan Shaqiri mos të jetë pjesë e skuadrës që do të udhëtojë në Beograd ndaj Crvena Zvezdas në kuadër të Grupit C në Ligën e Kampionëve. Tekniku gjerman duke e ditur të kaluarën mes Kosovës dhe Serbisë dhe festimin e yllit nga Kosova në golin e tij me […]

Klopp është “dakord”: Më pak ndeshje, më shumë para

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpool, ka bërë ironi me idenë e klubeve elitare të Europës që synojnë të krijojnë Super League. Zërat për krijimin e një kampionati të veçantë për të mëdhatë e futbollit europian janë shtuar dhe duket se një hap i parë mund të bëhet para fundit të 2018-ës. “Tingëllon me të vërtetë […]

Hazard te Real Madrid, vëllai bën zbulimin: “Ja kur do të largohet nga Chelsea”

Ylli i Chelseas, Eden Hazard nuk do të largohet nga “Stamford Bridge” në drejtim të Real Madrid, të paktën nuk do ta bëjë këtë sezon gjatë merkatos së janarit. Lajmi është njoftuar nga vëllai i futbollistit të Bluve të Londrës, Thorgan Hazard. Numri 10 i Chelseas përfol në lidhje me një transferim të mundshëm te […]